تخصصی ترین سایت در زمینه تصفیه آب و تصفیه فاضلاب                    ارائه کننده جدیدترین پکیج تصفیه فاضلاب با امکان بازیافت آب                  ارائه جدیدترین ماده شستشودهنده ممبران دستگاههای RO
 

دستورالعمل شستشوی دستگاههای RO

دستورالعمل شستشوی ممبران دستگاه RO
1 – در ابتدا هر Stage را به طور جداگانه با آب شستشو دهید . هر Stage با استفاده از آب خروجی از RO ( آب تصفیه شده ) برای مدت 15 دقیقه و در فشار 50psig و با دبی معادل 75 درصد فلوی ماکزیمم ( برای هر نوع ممبران مقدار ماکزیمم فلو متفاوت است ، به دستورالعمل شرکت سازنده مراجعه شود ) .
2 – محلول شستشو طبق دستورالعمل شرکت سازنده تهیه شود . از یکنواخت بودن محلول کاملاً  مطمئن شوید . دقت کنید که PH محلول شستشو مطابق با PH اعلام شده توسط سازنده ممبران باشد . درجه حرارت محلول شستشو را تا حداکثر درجه حرارت مجاز که توسط سازنده ممبران اعلام گردیده است افزایش دهید .
3 – محلول شستشو را توسط یک پمپ به داخل دستگاه فرستاده و با حداکثر دبی ( معادل 75 درصد کل فلو ) به جریان درآورده و تخلیه شود . با مشاهده محلول در قسمت Drain ( حدوداً بعد از 1 الی 2 دقیقه ) ، پمپ را خاموش کرده و شیرهای مربوطه را ببندید تا محلول در داخل سیستم باقی بماند . اجازه دهید تا محلول شستشو برای مدت 15 دقیقه در دستگاه بماند .
4 – مرحله قبل ( مرحله سوم ) را دوبار تکرار کنید . رنگ محلول شستشوی خروجی از دستگاه را کنترل نمائید . در صورتی که محلول خروجی بعد از دوبار شستشو هنوز حاوی رنگ باشد ، مرحله سوم را تکرار کنید( تا زمانی که رنگ محلول شستشوی خروجی بی رنگ گردد ، مرحله سوم را ادامه دهید ) . با بی رنگ شدن محلول خروجی کار شستشوی ممبران با RO Cleaning Solution به اتمام رسیده است .
5 – پس از اتمام مرحله چهارم به مدت 45 دقیقه محلول Brine را بداخل Cleaning Tank سیر کوله نمائید ( محلول نمک منظور همان جریان Concentrate است . )
6 – سپس محلول Brine و جریان Product را به فاضلاب تخلیه کنید . این عمل کمک می کند تا               Cleaning Tank را زودتر تخلیه نمائید .
7 – برای مدت 15 دقیقه، دستگاه RO را با آب خروجی و تصفیه شده دستگاه RO شستشو دهید . ( با فلوی معادل 50 درصد کل فلو و با فشار حدوداً 50 psig ) . درجه حرارت آب باید بالای 20 0c باشد .
 8 – برای مدت 15 دقیقه ، دستگاه RO را با محلول آب و مایع ظرفشویی شستشو دهید .
9 – مرحله هفتم را تکرار کنید .
10 – سیستم را با آب تصفیه شده ( ترجیحاً ) و یا آب تمیز به مدت 30 min و با حداکثر فلو شستشو دهید .
11 – قبل از اتمام عملیات شستشو ، جریان پساب دستگاه ( جریان تغلیظ شده را ) از نظر فاکتورهای مشروحه ذیل کنترل کنید :
  • PH جریان پساب با PH جریان ورودی به اندازه یک واحد اختلاف باید داشته باشد .
  • هدایت الکتریکی پساب خروجی از دستگاه حدود 100 (micromhos / cm) با هدایت الکتریکی آب ورودی به دستگاه باید اختلاف داشته باشد .
  • پساب خروجی از دستگاه نباید کف آلود باشد .
در صورتی که تمام شرایط فوق الذکر ( هر سه مورد ) محقق بود ، آن گاه عملیلات شستشو کامل بوده و به تمام می رسد . در صورتی که شستشوی دیگری لازم نباشد می توان سیستم را به مدار وارد کرده و از آن استفاده نمود .
جدیدترین شماره خبرنامه
1401 آذر
چهارشنبه
16
آمار بازدید
  • کل بازدید : 101225
  • بازدید امروز : 17
  • بازدید دیروز : 78
  • بازدید این ماه : 342
  • آخرین بازدید : چهارشنبه 16 آذر 1401 (09:18) ق.ظ
سخن روز
مدیریت انرژی ضرورت اجتناب ناپذیر در صنایع است
آخرین مقالات
موردی برای نمایش وجود ندارد